zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Fetysze – czym są i jak wpływają na związek?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Fetysz to preferencja seksualna, która jest głównym źródłem podniecenia i nie jest to część ciałą związana z seksem. Fetyszem może być część ciała niezwiązana z seksem, a także przedmiot bądź sytuacja, w której dana osoba odczuwa podniecenie seksualne. Fetysze występują u obu płci, jednak częściej zjawisko to obserwuje się u mężczyzn.

 

Jakie są najpopularniejsze fetysze?

 

Jest wiele popularnych fetyszy, jednak są też bardziej unikatowe, dlatego też warto być otwartym na nowe doświadczenia. W końcu nie wiesz jaki fetysz ma osoba, która ci się podoba. Do najpopularniejszych fetyszy zaliczyć można odgrywanie ról, stopy, elektrostymulacja, czy popularny w ostatnim czasie BDSM. Dla jednej osoby podniecające będzie odgrywanie roli psa, dla innej policjanta, a dla kogoś stopy będą najbardziej podniecającą częścią ciała. Jako fetysz można uznać również konkretne części garderoby. Przykładowo fetyszem mężczyzn mogą być kobiety w szpilkach. Z kolei dla kobiet fetyszem mogą być mężczyźni w garniturze czy mundurze. Warto mówić otwarcie o swoim fetyszu, dzięki czemu można znaleźć partnera czy partnerkę na dłużej.

 

Jak fetysze wpływają na związek?

 

Fetyszyści powinni jasno dać znać o swoich fetyszach, a druga strona powinna to zaakceptować, niezależnie od tego co to jest. W końcu każdy z nas jest inny i na każdego działa coś innego. Nie skreślaj nowo poznanej osoby tylko dlatego, że mówi ci o swoim fetyszu. Przynajmniej jest z tobą szczera. Warto dać znać o swoich pragnieniach na portalach randkowych, co ułatwia dobranie się w pary osób o podobnych fetyszach. Przykładowo jedna osoba lubiąca BDSM będzie lepiej czuła się w roli dominującej, podczas gdy fetyszem kogoś innego będzie służenie. Daj o tym jasno znać, co ułatwi znalezienie zarówno partnera na dłużej, jak i przygodnego seksu.

 

Życie seksualne w związku jest ważnym aspektem budowania długiej relacji. Wiele związków rozpada się przez brak komunikacji czy spadek napięcia seksualnego. Wiele z nich nie akceptuje fetyszy drugiej osoby, przez co prędzej czy później pojawia się zdrada. W końcu jakoś trzeba zaspokoić swoje potrzeby. Nie wykluczaj żadnej opcji. To, że coś z początku wydaje się obrzydliwe, nie oznacza, że takie faktycznie jest. Przykładem może być fetysz stóp, który dla wielu jest odpychający. Wcale nie musisz lizać czyichś stop, jeśli nie chcesz, ale możesz pozwolić partnerowi dotykać czy lizać swoje. Fetyszyści mogą zbudować nawet trwalszą relację niż osoby bez fetyszy. Dzieje się tak, gdyż nie łączy ich jedynie miłość do siebie, ale również wiedzą jak zaspokoić swoje potrzeby.

 

Próbowanie nowych rzeczy będąc w wieloletnim związku może na nowo rozbudzić pożądanie. Znalezienie rzeczy, które was podniecają jako parę, może znacząco wpłynąć na waszą relację. Pamiętaj też, że fetysze nie są czymś stałym i z czasem mogą się zmieniać. To, że aktualnie podniecają cię stopy, nie wyklucza pojawienia się fetyszu, który podnieci cię nawet bardziej od stóp. Zatem eksperymentujcie w łóżku, co może znacząco wpłynąć długość związku i jakość wspólnego życia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x