zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Czy można pokonać niewierność małżeńską?

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Jeśli zdecydowałeś się wybaczyć niewierność w swoim związku ważne jest, aby umieć przezwyciężyć ten kryzys w dojrzały sposób. W przeciwnym razie skończysz jako toksyczny i autodestrukcyjny partner.

Aby to zrobić, ważne jest, abyś zaakceptował fakt, że twój partner był niewierny. Zaprzeczanie lub unikanie problemu będzie przydatne tylko w danym momencie, ale ból nigdy nie zniknie. Ponadto, jak powiedzieliśmy w poprzedniej części, ważne jest, aby obie strony były zaangażowane.

Jedna wskazówka, jak pokonać niewierność w dojrzały sposób, może być udział w terapii par. Tak, wiele osób uważa terapię za uciążliwą. Jest to jednak najlepszy sposób na odzyskanie związku w sposób dojrzały i satysfakcjonujący.

Wbrew temu, co wiele osób sądzi o terapii par, nie zawsze będziesz uczestniczyć w sesji ze swoim partnerem. W trakcie całego procesu niektóre sesje będą się przeplatać z sesjami indywidualnymi. Wielu specjalistów twierdzi, że większość par, które tak postępują, jest w stanie pokonać tę przeszkodę.

Niewierność w związku to wydarzenie bolesne i traumatyczne. Aby go pokonać, trzeba go wyrzucić z siebie i nie trzymać niczego w środku. Krzycz, płacz i mów co czujesz.

Kolejna wskazówka, aby pokonać i wybaczyć niewierność w związku jest dla obu z was, aby skupić się na poprawie komunikacji. Dzięki temu oboje będziecie mogli nieco lepiej zrozumieć, co czujecie i wspierać się wzajemnie w pogodzeniu się z tym.

Jakie są zachowania człowieka, gdy okazuje się, że jest niewierny?

Większość osób, które były niewierne, zachowuje się w podobny sposób po odkryciu niewierności partnera. Można zauważyć: zmiany w sposobie zachowania, unikają wszelkich rozmów, szukają wymówek, aby uniknąć kontaktu intymnego, są irytujące, oferują zbyt wiele uwagi, są niepewne siebie. W dalszej części artykułu wyjaśnimy to punkt po punkcie.

Zmiany behawioralne.

Zmiany w zachowaniu osoby, u której stwierdzono niewierność, są zauważalne. Generalnie nie da się tego odnieść do niczego, bo pozornie wszystko pozostaje takie samo. Nawet jeśli zaczynasz się martwić zmianą ich postawy i pytasz o to, twój partner to ignoruje. Twierdzi, że nic złego się nie dzieje i zaprzecza, że się zmienił. Na przykład, on lub ona może być krótkotrwały, lub zrobić wymówki często. Wszystko po to, by spędzić czas samotnie i z dala od ciebie.

Unikanie rozmów.

Większość ludzi unika rozmów na tematy, które sprawiają, że czują się niekomfortowo. Zazwyczaj robimy to z głupim przekonaniem, że to najlepszy sposób na uniknięcie konfliktu. Szanse są takie, że jeśli odkryłeś niewierność lub masz wątpliwości co do niej, będziesz chciał omówić ją ze swoim partnerem, aby dowiedzieć się prawdy. Reakcją Twojego partnera prawie zawsze będzie zaprzeczenie i szybkie uniknięcie tematu. W takich przypadkach będzie szukał sposobu na ucieczkę lub stanie się spięty w sytuacji, która go krępuje i pozostawia w złym świetle.

Poświęca Ci dużo uwagi.

Innym z klasycznych zachowań osoby, która została uznana za niewierną, jest poświęcanie zbyt dużej uwagi swojemu partnerowi. Zwykle są dwa powody: albo on czuje się winny, albo chce odwrócić twoją uwagę, żebyś nie myślała ciągle, że jest niewierny. Nagle zaczyna gotować ci twoje ulubione danie, zabiera cię na wycieczkę w wymarzone miejsce lub jest dla ciebie nadmiernie uważny.

Unika seksualnych zalotów.

Jednym ze sposobów na uniknięcie niezręcznej sytuacji z partnerem jest unikanie seksualnych zalotów. Jest zdystansowany i za wszelką cenę unika intymności z tobą. Jeśli jest zimny, to zwykle po to, by uniknąć kłótni. W dodatku cała namiętność, która była tam wcześniej, wydaje się zniknąć, ponieważ twój partner zabawia się na zewnątrz. W takich przypadkach zwróć uwagę, czy nie ubiera się za bardzo za każdym razem, gdy musi wyjść sama i nie robi tego dla ciebie.

Ukrywanie telefonu komórkowego.

Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy ukrywanie telefonu komórkowego zawsze było postawą, czy też nie. Jest bowiem wiele osób, dla których prywatność jest świętością. Dlatego nigdy nie zostawiali telefonu komórkowego na stole lub w zasięgu czyjegoś wzroku.

Jeśli twój partner zazwyczaj zostawiał swój telefon komórkowy na stole, otwierał swoje wiadomości przed tobą, prosił cię o odebranie wiadomości, ponieważ był zajęty lub nawet pożyczył ci go, bądź ostrożny. W takich przypadkach istnieje prawdopodobieństwo, że on lub ona coś ukrywa.

 

Co się dzieje po wybaczeniu niewierności?

Jeśli wybaczyłeś/aś niewierność w związku i zdecydowałeś się ją kontynuować, są szanse, że to się powtórzy. Dzieje się tak dlatego, że większość niewiernych ludzi jest niedojrzała i nieodpowiedzialna.

Ponadto inną cechą, która jest prawie zawsze obecna, jest ich niska samoocena i potrzeba ciągłego odczuwania, że jest się pożądanym. Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest próba spotkań seksualnych z osobami innymi niż ich partner, aby sprawdzić, czy są one „nadal atrakcyjne”.

Ale to nie wszystko, bo „oszust” nie ma zdolności do posiadania wizji przyszłości. Na ogół dają się ponieść chwili i nie biorą pod uwagę wszystkiego, co mogą przez to stracić. To prowadzi ich do nieodpowiedzialnego działania bez mierzenia konsekwencji. Nie obchodzi ich to lub nie widzą, że stawiają na szali rodzinę, projekt życia. Tym bardziej nie biorą pod uwagę bólu, jaki mogą sprawić osobie, którą rzekomo kochają.

Dlatego kontynuowanie związku z osobą, która była niewierna, jest jednym z najgorszych błędów, jakie można popełnić. Nie ma gwarancji, że nie powtórzy się to w przyszłości. W konsekwencji odzyskanie zaufania będzie prawie niemożliwe, a ty w końcu zostaniesz pokonany przez niepokój.

Efekt końcowy prawie zawsze kończy się niezdrowym związkiem. Szkody wyrządzone przez niewierność doprowadzą do niskiej samooceny, depresji, niepokoju, nadmiernej zazdrości i potrzeby kontrolowania i wiedzy o wszystkim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x