zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Otwarty związek – wszystko co musisz wiedzieć na ten temat

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Otwarty związek to temat, który wciąż budzi kontrowersje wśród wielu singli czy par. W końcu jak można spotykać się z innymi będąc w szczęśliwej relacji. Okazuje się, że można z powodzeniem zbudować długotrwałą relację opartą na miłości, szacunku, przy jednoczesnej możliwości spotykania się z innymi. Możliwość spania z innymi sprawia, że w łóżku nigdy nie będzie nudno, gdyż zawsze można znaleźć nowego partnera na jedną noc.

 

Otwarty związek – wszystko co musisz wiedzieć na ten temat 

 

Związek można otworzyć na różnym etapie znajomości, niemniej jednak relacje budowane od początku na otwartości wytrzymują najdłużej. Będąc z daną osobą przez dłuższy czas może być ci ciężko po otwarciu związku, gdyż do tej pory mieliście siebie na wyłączność. Dlatego też jeśli czujesz, że nie wytrzymasz w takiej relacji, nie gódź się na nią. Partner powinien to zaakceptować, a jeżeli nie może tego zrobić, powinniście się rozstać. Na początku warto powiedzieć jak otworzyć związek. Mianowicie powinno być to uzgodnione przez partnerów. Warto ustalić czy są jakieś limity potencjalnych partnerów bądź partnerek seksualnych, a także częstotliwość tych spotkań. Najważniejsze jest jednak to, że musicie podjąć decyzję o tym czy będziecie opowiadać sobie o spotkaniach z innymi czy też nie. Tutaj dużo zależy od waszego charakteru. Jedna osoba może chcieć posłuchać o tym co robił jej partner, a dla innej rozmawianie na ten temat może wzbudzać zazdrość. Dlatego też warto to ustalić już na początku.

 

Otwarty związek polega na tym, że dwie kochające się osoby wyrażają zgodę na spotykanie się z innymi w wiadomym celu. Seks z nimi nie będzie miał wpływu na waszą relację. Otwarcie związku może nawet wzmocnić uczucia między wami. W końcu spotykając różnych ludzi można docenić to co się ma w domu, czyli kochającą osobę. Otwarty związek nie kończy się w chwili małżeństwa, gdyż jest wiele otwartych małżeństw. W końcu ciężko będzie wam zrezygnować z seksu z innymi po kilku latach otwartego związku. Małżeństwo będzie symbolem miłości jaką się darzycie, jednak nie wyklucza to spotykanie się na przygodny seks. Najgorsze co możesz zrobić to zdradzić swojego partnera bądź partnerkę, po czym zażądać otwarcia związku. Spanie z innymi bez zgodny i wiedzy partnera to zdrada, a nie otwarty związek. Jak już zostało powiedziane do otwarcia relacji potrzebna jest zgoda obu partnerów.

 

Zalety i wady otwartego związku 

 

Główną zaletą otwartego związku jest bogate życie seksualne. Twój życiowy partner może nie spełniać wszystkich twoich oczekiwań jak chociażby zaspokajanie fetyszy. Możliwość spotykanie się z innymi sprawia, że słaby seks nie będzie przyczyną zakończenia związku. W końcu zawsze możesz spotkać się z kimś innym, kto zaspokoi twoje łóżkowe potrzeby. Z kolei wadą są negatywne uczucia jakie mogą wystąpić u partnerów, a są nimi zazdrość, spadek poczucia własnej wartości czy niepewność. Niepewność pojawia się zwłaszcza w młodych zawiązkach, kiedy to obawiasz się o to, że twój partner spotka kogoś lepszego od ciebie. Jednak uczucie to mija po kilku spotkaniach z innymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x