zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

Wszystko co powinieneś wiedzieć o pigułce gwałtu.

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Ciesząca się złą sławą pigułka gwałtu może przyjmować różne kształty i formy. Czasami będzie to tabletka, czasami proszek. Nie ma to większego znaczenia ponieważ za jej działanie odpowiada substancja czynna jaką jest kwas gamma-hydroksymasłowy w skrócie GHB. To bezbarwna, oleista ciecz, która jest bezwonna i praktycznie bez smaku (lekko słona). Doskonale rozpuszcza się w wodzie. Dzięki jej właściwościom łatwo dodać ją do napoju lub posiłku. Czasami pozyskiwana jest chałupniczymi  metodami jako gammabutyrolakton, który w organizmie człowieka syntetyzowany jest do GHB

 

Jak działa pigułka i kto korzysta z ich właściwości.

 

Osoby , które stały się ofiarami przestępstw nie miały szans na odkrycie, że podano im substancję psychoaktywną. Z właściwości GHB korzystają także kulturyści. Wzmaga on wydzielanie hormonu wzrostu a tym samym acetylocholiny a to z kolei stymuluje mięsnie do szybszego wzrostu. W świecie przestępczym wykorzystuje się właściwości GBH do odurzania osób w celu ich wykorzystania. Najczęstszym motywem są gwałty i kradzieże. Działanie GBH zależy od dawki. Może działać pobudzająco, euforyzująco i nasennie. Swoim działaniem przypomina wpływ alkoholu na organizm. U części osób przy niewielkich dawkach wzmaga ochotę na seks. Duże dawki powodują totalną amnezję i głęboki sen z utratą przytomności włącznie.

 

Dawkowanie GHB i jego wpływ na organizm

 

Długość  działania GHB w małych dawkach zamyka się przedziale 45 minut do 1.5 godziny Charakteryzują się poprawą humoru, lekkim pobudzeniem. Zachowanie osób pod wpływem GHB można porównać do osób, które wypiły 2-3 piwa.

Średnia dawka znacząco poprawia samopoczucie, wprawia w doskonały humor, powoduje gadatliwość i zawroty głowy. Często pojawia się silna ochota na seks. Osoby po zażyciu GHB maja lepszą orientację i jasność umysłu  niż osoby pod wpływem alkoholu z podobnym zachowaniem. Średnia dawka w porównaniu do alkoholu równoważna jest wypiciu 4-5 piw. Oczywiście wszystko zależy od właściwości osobniczych i tolerancji organizmu.

Zbyt wysoka dawka charakteryzuje się silną euforią, po której następuje uczucie ogromnej senności. Potrzeba snu jest tak silna, że mówi się nawet o zasypianiu na stojąco. Czasami podobnie jak przy zatruciu alkoholem mogą pojawić się wymioty i drgawki. Istnieje wówczas ryzyko zachłyśnięcia się własnymi wymiocinami i śmierci. Po przedawkowaniu GHB sen trwa do kilku godzin. Po wybudzeniu osoby, które zażyły GHB czują się całkiem dobrze, nie występuje tutaj zjawisko kaca.

 

Czujność najlepszą formą obrony.

 

Duża część osób używa GHB do celów rekreacyjnych licząc na chwilowy relaks, uczucie niewielkiego rauszu i większy popęd seksualny. Niestety GHB często wykorzystywane jest w celach przestępczych. Wykorzystuje się jego właściwości a w szczególności efekt przedawkowania do wykorzystywania seksualnego. Odurzona osoba nie pamięta lub pamięta niewiele z okresu kiedy spała lub była nieprzytomna. Dodatkowo wykrycie GHB jest niezwykle trudne. Ulega on szybkiemu rozkładowi i eliminowany jest z organizmu. Czas, w którym ofiary gwałtów mają szansę dojść do siebie często jest zbyt długi, żeby udało się wykryć ślady GHB we krwi. Z tego powodu wykrywalność tego typu przestępstw jest niewielka. Udając się na dyskoteki lub imprezy warto robić to znanym sobie towarzystwem i nie spuszczać z oczu swoich drinków i napojów. W przypadku osoby, która wydaje się nam pijana nie należy pozostawiać jej samej sobie a zadbać o jej bezpieczeństwo. Każdy organizm reaguje inaczej na GHB. Może więc dochodzić do sytuacji przedawkowania substancji czynnej, które może być śmiertelne szczególnie w połączeniu z innymi lekami takimi jak barbiturany czy opiaty. Dodatkowo osoby będące pod wpływem narażone są na urazy w skutek upadków. Będąc w nieznanym środowisku należy zachować czujność. Nie wszyscy napotkani ludzie mogą mieć wobec nas szczere i uczciwe intencje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x